US/Seattle 2/3 – MVP Global Summit 2007

Posted: 26 marca 2007 in Travel
1. Przed summitem (8-11 marzec)
2. MVP Global Summit 2007 (12-15 marzec)
3. Po summicie (15-21 marzec)
 
12 marzec – MVP Global Summit 2007 
Tego dnia o godzinie 13:00 oficjalnie rozpoczynał się MVP Global Summit 2007. Rano check out’owaliśmy się z hotelu by po 45 minutach zameldować się w licznym i wygodnym pięciogwiazdkowym hotelu Westin. Przed godziną 13 zdążyliśmy całą paczką polskich MVP odwiedzić wystawę Bodies The Exhibiton. Można było tam "podziwiać" prawdziwe, zabalsamowane ludzkie ciała, narządy, embriony. Przy płucach palacza wiele osób postanowiło wrzucić do specjalnie przygotowanej urny swoje papierosy. Ciekawe ilu z nich faktycznie przestanie palić. Wystawa zrobiła na mnie duże wrażenie. Pokazywała dokładnie wszystkie detale skóry, mięśni, ścięgien. Najbardziej zaszokowała mnie skóra zdjęta z całego ciała oraz embriony ludzkie. Na dole posta jest link do wystawy oraz dwa filmy.
O 13:00 udaliśmy się do Washington State Convention & Trade Center (WSCTC) gdzie była rejestracja oraz Expo.
Około godziny 16 postanowiliśmy poprawić sobie nastroje i odwiedziliśmy z Kaśką wspaniałe miejsce, jakim jest Seattle Aquarium. To jest prześliczne miejsce gdzie można podziwiać śmiesznie bawiące się foki, rozgwiazdy, przepięknie kolorowe rybki oraz inne oceaniczne stworzenia, których nie znam.
Na godzinie 18:30 zaplanowano dla wszystkich MVP z regionu EMEA Regional Dinner. Impreza odbyła się w Hotelu Sheraton i trwała do 23:00. Około 20 poszliśmy na godzinę na jeszcze jedną imprez, która odbywała się w GameWorks. Na wejściu otrzymaliśmy karnet z kredytami do wykorzystania na dowolnych maszynach. Zabawa była rewelacyjna!
 
13 marzec – MVP Global Summit 2007 
Dzisiejszy dzień w WSCTC rozpoczynał Keynote w roli głównej Bill Gates. Najzabawniejszy moment nastąpił, gdy jeden z Japończyków postanowił zadać Billowi pytanie. Jego Angielski był tak słaby, że poproszono kolejną osobę, która ledwo co dała rade dokończyć pytanie. Wywołało to ogromne rozbawienie wśród zgromadzonych MVP oraz grymas na czole Billa Gatesa. Co ciekawe tylko Japonia i 2 lub 3 inne kraje miały tłumaczoną sesje.
Od 11 do 17 były już normalne sesje techniczne. Według mnie ich poziom był średni i bardzo ogólny.
Wtorek kończyło wspaniałe party w muzeum lotnictwa gdzie Karen jak zwykle zaskoczyła wszystkich – tym razem piękną, czerwoną suknia balową.
 
14 marzec – MVP Global Summit 2007 
Środowe i czwartkowe sesje były prowadzone w prześlicznym kampusie Microsoft, w Redmond. To olbrzymie miejsce zatrudnia 20 000 pracowników. Kampus jest tak duży, że przemieszczanie pomiędzy budynkami ułatwiają bezpłatne busy. Miejsce jest cudownie utrzymane, a gdyby nie budynki to mógłby być to park. Jest tam wiele zieleni oraz miejsc do uprawiania sportu. Sesje były naprawdę świetne. Ostania a zarazem najciekawsza prezentowała nowe możliwości Server Managera w Longhorn Server beta 3. Pod koniec dnia wybrałem się do Microsoft Store gdzie kupiłem w naprawdę dobrych cenach Flight Simulator’a oraz czytnik linii papilarnych. Mam tylko nadzieję że zadziałają pod Windows Vista 😉 Całość wizyty w kapusie zamykał Product Group Dinners. Wraz z częścią polskiej ekipy udałem się też na kolację do restauracji Sushi podczas której przekonałem się na własnej skórze że nie lubię surowych ryb – jak to można jeść? :O Smak Sushi postanowiliśmy poprawić piwem w irlandzkim pubie – gdzie jak zwykle w celu potwierdzenia naszego wieku poproszono nas o paszporty! W tym kraju do sprzedaży alkoholu podchodzi się naprawdę poważnie i nawet polskie prawo jazdy nie wystarczy by się poprawnie uwiarygodnić.
 
15 marzec – MVP Global Summit 2007 
Był to ostatni dzień summitu. Sesje tego dnia według mnie były najciekawsze. Na jednej spotkałem cały team pracujący nad NAP w Longhorn Server. Kolejna sesja była na temat nowej funkcjonalności, która została dodana w beta 3 Longhorn’a – została ona zademonstrowana i wszystko działało jak należy. Nie mogę teraz o niej nic napisać, bo ta informacja jest utajniona, a ja musiałem podpisać z Microsoft umowę NDA (Non-disclosure agreement). Tak czy owak to bardzo ciekawa funkcja, która według mnie przyciągnie sporą liczbę klientów. Niestety nie było oficjalnego zakończenia summitu, ale na sam koniec uraczono nas super smacznymi meksykański daniami na Closing Lunch.
 
Czas na mały update posta. Po wyleczeniu się z Jet-lagg’ów przekazuje Wam trochę statystyk. Na MVP Global Summit 2007 przybyło ponad 1700 MVP, ponad 65 Regional Directors oraz 20 Student Partnerów (pozdrowienia dla naszego kolegi z Polski). Przybyli oni z aż 80 państw. Pierwszy raz pojawiły się osoby z 17 państw: Algieria, Bahrain, Bangladesz, Boliwia, Cypr, El Salvador, Gibraltar, Honduras, Litwa, Maroko, Nepal, Oman, Rwanda, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Urugwaj i Wietnam. Mogliśmy uczestniczyć w 530 sesjach, a najlepszą została wybrana sesja Billa Gatesa! Podczas Summitu było z nami 900 pracowników firmy Microsoft.

Bodies The Exhibitions – http://www.bodiestheexhibition.com/intro.html
Bodies The Exhibitions video 1 – http://www.bodiestheexhibition.com/video/bodies-video-broadband-1.wmv
Bodies The Exhibitions video 2 – http://www.bodiestheexhibition.com/video/bodies-video-broadband-2.wmv
Seattle Aquarium – http://www.seattleaquarium.org/
GameWorks – http://www.gameworks.com/index.php

Muzeum of Flight – http://www.museumofflight.org/
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s