To czego Outlook’owi brakuje jest tu

Posted: 21 października 2007 in Computers and Internet
Mimo że Microsoft wydał już Outlooka w wersji 2007 to kilku przydatnych funkcji w nim brakuje – choćby wyślij oddzielnie lub zaawansowanego śledzenia e-maili. Lukę ta z powodzeniem zastępuje firma MAPIlabs wydając świetne dodatki, które opisze poniżej.
 
Bardzo prosty ale jakże przydatny dodatkiem jakim jest Send Personally upraszcza on dość często używana czynność jaka jest wysyłanie emaili do większej ilości osób ale tak aby w polu do widzieli tylko swojego emaila. Wpisujemy w pole DO 20 osób przyciskamy przycisk, a program martwi się o cała resztę czarnej roboty.
 
sendpersonally
 
Drugi dodatek to E-mail Follow-Up. Pozwala śledzić odpowiedzi na wysyłane emaile. Bardzo pomocny, ponieważ kiedyś przed wysłaniem ważnego listu na który oczekiwałem odpowiedzi musiałem oznaczyć go flaga lub po wysłaniu emaila wpisać przypomnienie do kalendarza. Tu wszystko dzieje się teraz automatycznie. Przed wysłaniem określamy jak długo jesteśmy skłonni czekać na odpowiedź i to czy przypomnienie zdejmuje jakikolwiek email od adresata, temat, czy inne cechy. Jeśli minie przez nas określony czas to otrzymamy monit Outlooka ze czas minął i propozycje wysyłki emaila z ponagleniem. Dla mnie rewelacja.
 
followup      
 
followup2
 
Dla osób które posiadają spore ilości kontaktów bardzo pomocny może okazać się Actual Contacts. Sporządzi on raport na temat aktualności naszych adresów email. Sprawdza on je korzystając z odpytywania serwerów pocztowych, a nie tylko tego czy składnia jest poprawna. Program ułatwia wysyłanie próśb o aktualizacje danych do osób z naszych kontaktów. Robi to oczywiście automatycznie i nasze requesty są oczywiście konfigurowalne.
 
Actual Contacts
 
Możemy także w prosty sposób zweryfikować pojedyńczy adres.
 
Actual Contacts verify
Za pomocą Quick Templates w prosty sposób zbierzemy w jednym miejscu nasze ulubione cytaty i zwroty, które często wprowadzamy do e-maili. Przecież to nie tylko stopka 😉
 
quicktemplate
 
Dodatków jest bardzo dużo i nie ma sensu ich w tym miejscu opisywać. Wystarczy wejść na stronę WWW gdzie są świetnie opisane. 
 
Wypada powiedzieć o minusie. Po instalacji dodatków i wykorzystywaniu ich funkcji mój Outlook czasami się trochę muli. Ale chyba taki negatywny urok dodatków.
 
Jeśli ich nigdy nie używaliście to może sobie jakoś bez nich radzicie ale jakby mi je odebrano to bym je na pewno kupił. Gorąco polecam wypróbowanie ich wersji testowych.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s