Tym razem Resco – recenzja

Posted: 27 grudnia 2007 in Computers and Internet

Chciałem przedstawić Wam kilka kolejnych ciekawych programów, które używam prawie każdego dnia. Dziś będą to 4 programy firmy Resco.

Firma ta produkuje oprogramowanie dla urządzeń przenośnych z systemami Windows Mobile, Symbian oraz PalmOS. Ja używam tych 2 pierwszych systemów. Produkty tej firmy uważane są za jedne z najlepszych w swoich kategoriach. Po testach mogę je śmiało polecić.

Co testowałem:
Resco Explorer 2007 for PocketPC
Resco Photo Viewer Pro for PocketPC
Resco Pocket Radio for PocketPC

Pierwszy z nich i chyba najbardziej użyteczny to Resco Explorer 2007. Już sama nazwa wskazuje na to że mamy doczynienia z zamiennikiem systemowego menadżera plików. Jest tak użyteczny jak TotalCommander w Windows :D. Poza podstawowymi funkcjami menadżera plików jakimi są oczywiście kopiowanie oraz przenoszenie plików potrafi je szyfrować oraz kompresować. Program ma wiele ciekawych dodatków np.:
– potrafi mapować dyski
– dodaje funkcje kosza systemowego
– pozwala na nawigacje bez rysika
– umożliwia przeglądanie plików (txt, bmp, png, jpg, gif, …)
– formatowanie kart
– edytować rejestr
– jest klientem FTP

resco5     resco6

resco1     resco2

 resco3     resco4

Kolejny program to Photo Viewer Pro. Jest to świetny zamiennik przeglądarki zdjęć. To co mamy w Windows Mobile i Symbianie nadaje się tylko do oglądania otrzymanych MMS-ów 😉 a wszystko czego w nim brakuje otrzymamy wraz z zainstalowaniem Photo Viewer. Obsługuje on wszystkie standardowo używane formaty graficzne i video. Umożliwia edycje plików, ich pokazywanie w trybie Slide Show, tryb malowania, zoom. Wersja Professional posiada dodatkowo obsługę RAW, FTP oraz histogram. Maniakom udostępniono nawet proste wgrywanie na serwer Flickr.

rv1     rv2

rv3     rv4

Ostatni program to Pocket Radio. To program umożliwiający odtwarzanie stacji radiowych emitujących swoje programy poprzez Internet. W tym prostym programie zapisano tak dużo stacji że każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam programy muzyczne oraz informacyjne. Streming można nagrywać także poprzez zaprogramowanie.

rescoradio1     rescoradio2

Jeśli szukacie takiego softu to może załapiecie się na promocje, która do końca roku przygotowała firma Resco na swoich stronach Internetowych.

Resco: http://www.resco.net

Reklamy
Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s