1/n MVP Global Summit 2008 (podróż, Event, Seattle) 08-04-13/18

Posted: 17 Maj 2008 in Travel

Od 12 do 27 kwietnia – tyle trwała moja wyprawa do USA. Postaram się ja opisać i zobrazować w kilku wpisach na blogu. Oto 1 z nich.

Spis wpisów na temat mojego wyjazdu do USA:
08-04-13/18 MVP Global Summit 2008 (podróż, Event, Seattle)
08-04-18/19 Vancouver/Canada

08-04-13 Konin-Poznań-Frankfurt-San Francisco-Seattle

9:21 start wyprawy, rozpoczynam ją w pociągu relacji Konin->Poznań. Po szybkim i sprawnym transporcie na lotnisko przyszedł czas na pierwszy przelot. Pierwszym przystankiem był Frankfurt gdzie dołączyłem do Sebastiana Wilczewskiego i Grzegorza Tworka.

Lot_Robert_Stuczynski_Noise_blog    RA_SEE_YA__Robert_Stuczynski_Noise_blog       GeenLand_1_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Grzesiek, Sebastain i ja                                          RA-SEE_YA czyli Rosja               Genlandia

Kolejny port lotniczy, w którym wylądowaliśmy po 12 godzinnym locie to San Francisco. Sam przelot był koszmarnie długi, ale nie to było najgorsze. Najgorszy był Niemiec, który siedział obok mnie w śmierdzących skarpetach, któremu leciało z pyska przy każdym ziewnięciu grrrrrrrr. Całe szczęście szybko kupił sobie 4 wina, które spowodowały jego senność wiec pozostał tylko smród skarpet – fuj! Co do widoków to jak zwykle pięknymi widokami uraczyła nas Grenlandia.

 GeenLand_2_Robert_Stuczynski_Noise_blog  GeenLand_3_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Niesamowite widoki na Genlandie

Podróż na zachód jest o tyle ciekawa bo różnica w porze dnia wynikająca z przesunięcia czasu wynosiła tylko 2,5h. Wylot był we Frankfurcie o 17:25, a w San Francisco byliśmy już o 19:54. Niezła walka samolotu z czasem :). W czasie ostatniego przelotu, do Seattle, po prostu padłem na twarz. Zasnąłem od razu po zajęciu miejsca w samolocie, bo tyle godzin w podróży to jednak za dużo, dużo za dużo. Około 2 rano dotarliśmy taksówką pod nasz hotel – Westin. Był to ten sam hotel co rok temu ale otrzymaliśmy pokój w drugiej „wieży”. Przed pójściem spać łyknąłem jeszcze melatoninę. To lek, który łagodzi objawy związane z przesunięciem czasowym – jet lag. Myślę, że trochę pomogło, bo nie byłem tak zmęczony i senny jak rok temu.

Flagi_MVP_Robert_Stuczynski_Noise_blog     JaMaja_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Przybyli z całego świata                                                       Zwiedzamy Seattle

08-04-14/18 Seattle-Redmond – MVP Global Summit 2008

MVP_Globa_Summit_Welcome_Robert_Stuczynski_Noise_blog   HotMail_Robert_Stuczynski_Noise_blog
                          Welcome                                                         Tak jest przesyłana poczta Hotmail’owa

   MVP_Global_Summit_1_Robert_Stuczynski_Noise_blog           Idol_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Welcome Dinner                        Standardowy środek transportu w Campusie

MVP Global Summit 2008 nie różnił się za dużo od poprzedniego. Standardowo obowiązuje mnie NDA więc napiszę o nim tylko ogólnie. Szczególnie pod względem organizacyjnym było bardzo podobnie. Według mnie największą różnicą była zmiana mojej kompetencji na Management Infrastructure, która nastąpiła miesiąc przed Summit’em. Moja poprzednia kompetencja czyli Windows Server Networking odeszła na emeryturę i wszyscy którzy ją posiadali otrzymali nową. Swoją drogą to dziwna decyzja, z której nie jestem zadowolony. Są kompetencje typu Share Point, a brak Windows Server. Mi i wielu osobom z którymi rozmawiałem właśnie taka najbardziej by odpowiadała. No, ale jest inaczej i musimy się do tego przyzwyczaić. Ciekawą kompetencję miał na swoim identyfikatorze Grzegorz Niemirowski: Mail. Trochę tajemnicza, ale to właśnie jemu, w karierze MVP, najczęściej zmieniano kompetencje.

MVP_Globa_Summit_Sean_O'Driscoll_Robert_Stuczynski_Noise_blog    MVP_Global_Summit_Stive_Balmer_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Sean_O’Driscoll                                                                         Steave Balmer

MVP_Global_Summit_Robert_Stuczynski_Noise_blog    MVP_Glogba_Summit_2_Robert_Stuczynski_Noise_blog
MVP Global Summit

Pierwszy i ostatni dzień konferencji odbył się w budynku Washington Trade and Convention Center, w Seattle. Keynote przypadł Steve’wi Ballmer’owi (Microsoft chief executive officer), który jak zwykle poprowadził sesje bardzo dynamicznie i interesująco. Zakończenie jako techniczna dyskusja było w wykonaniu Ray’a Ozzie’go (Microsoft chief software architect).

Visitor_Center_Robert_Stuczynski_Noise_blog    Museum_Portrety_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Muzem Microsoft czyli Microsoft Visitor Center

Camera_2__Robert_Stuczynski_Noise_blog  Camera__Robert_Stuczynski_Noise_blog
Zabawy z kamerami

Drugi i trzeci dzień to szkolenia (łącznie 400 sesji) w Microsoft Campus, który jest oddalony o 16 mil od Seattle. W kampusie zatrudnionych jest około 40 tysięcy pracowników, którzy pracujom w maksymalnie 4 piętrowych budynkach w kształcie podwójnie połączonych ze sobą krzyży. Dziwne, że mają tylko kilka pięter, ale z tego, co się dowiedziałem są tak niskie, bo w Redmond są wozy strażackie z takimi krótkimi drabinami. Dziwne, że Microsoft nie za sponsoruje większego ;). Kampus jest bardzo zielony i dużo w nim miejsc przygotowanych do uprawiania różnych sportów.

Campus_Boisko_Robert_Stuczynski_Noise_blog  Dominik_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Zielony Campus MS                                                           Biuro 😉 Domunika w Campusie

OneCare_Robert_Stuczynski_Noise_blog  All_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Campus Microsoft                                                                 Duża część polskiej grupy

  Milena_Ja_Podpis_1_Robert_Stuczynski_Noise_blog  Milena_Ja_Podpis_2_Robert_Stuczynski_Noise_blog
"Jak masz na imię dziewczynko?"                                                        "Milena" , "Bardzo ładnie"            

Z imprez Summit’owych najlepsza jak zwykle jest odbywająca się w 3 dzień Attendee Party. W tym roku odbyła się w muzeum Rock’a. Byłem w szoku jak zobaczyłem wieżę zbudowaną z bodajże 700 gitar. Można było poznać historie rocka oraz na przykład pograć na różnych instrumentach. Wraz z kilkoma MVP i 2 dziewczynami z polskiego oddziału Microsoft wzięliśmy udział w pseudo nagraniu (poniżej fotka naszego zespołu). Ja grałem oczywiście na gitarze basowej.

Idol_1_Robert_Stuczynski_Noise_blog    Idol_2_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Vodka Bend przed występem

Company_Store_Robert_Stuczynski_Noise_blog    Museum_0_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Wejście i wyjście z Company Store

Museum_0__Robert_Stuczynski_Noise_blog    Museum_1_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Muzeum Microsoft

Gitary_Party_Robert_Stuczynski_Noise_blog  Lost_Robert_Stuczynski_Noise_blog    Museum_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Wieża z gitar                  Po zakupach                                                         Muzeum MS                          

Seattle

Zwiedzania Seattle nie było za dużo, bo większość ciekawszych atrakcji zobaczyłem rok temu. Po ostatnim dniu Summit’u udałem się na kilku kilometrową wycieczkę, która zakończyła się na cmentarzu 😉 Lake View Cemetery gdzie był grób Bruce’a Lee. Myślałem, że znajdę też tam grób Jim’a Hendrix’a ale okazało się że spoczywa na innym cmentarzu (oddalonym o 10 mil). Tego dnia miałem też imieniny – co ciekawe rozpoczęły się w Polsce 9h wcześniej i skończyły po 33h w USA :).

  Bruce_Lee_Robert_Stuczynski_Noise_blog    JaMaja_Bruce_Lee_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Grób Bruce Lee

 Grob_komputerowca_Robert_Stuczynski_Noise_blog    Seattle_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Grób komputerowca :O                                                                     Ulice w Seattle

   Brak_13_Robert_Stuczynski_Noise_blog    School_Bus_Robert_Stuczynski_Noise_blog
Brak 13 piętra – standard                            School Bus’y                                              

Reklamy
Komentarze
  1. Unknown pisze:

    http://www.batteryfast.com/asus/s5n.htm asus s5n battery http://www.batteryfast.com/asus/s5000n.htm asus s5000n battery http://www.batteryfast.com/asus/s5000a.htm asus s5000a battery http://www.batteryfast.com/asus/a32-s5-white.htm asus a32-s5 white battery http://www.batteryfast.com/asus/s5000-white.htm asus s5000 white battery http://www.batteryfast.com/asus/m5000-white.htm asus m5000 white battery http://www.batteryfast.com/asus/a32-f3.htm asus a32-f3 battery http://www.batteryfast.com/asus/m3000-silver.htm asus m3000 silver battery http://www.batteryfast.com/asus/m3n-silver.htm asus m3n silver battery http://www.batteryfast.com/asus/a42-m6.htm asus a42-m6 battery http://www.batteryfast.com/asus/m6n.htm asus m6n battery http://www.batteryfast.com/asus/m67.htm asus m67 battery http://www.batteryfast.com/asus/m67n.htm asus m67n battery http://www.batteryfast.com/asus/m68.htm asus m68 battery http://www.batteryfast.com/asus/m68n.htm asus m68n battery http://www.batteryfast.com/asus/m6000.htm asus m6000 battery http://www.batteryfast.com/asus/a42-m6-silver.htm asus a42-m6 silver battery http://www.batteryfast.com/asus/m6000-silver.htm asus m6000 silver battery http://www.batteryfast.com/asus/m6-silver.htm asus m6 silver battery http://www.batteryfast.com/compaq/presario-1200.htm compaq presario 1200 battery http://www.batteryfast.com/compaq/presario-1600.htm compaq presario 1600 battery http://www.batteryfast.com/compaq/presario-1800.htm compaq presario 1800 battery http://www.batteryfast.com/compaq/prosignia-170.htm compaq prosignia 170 battery http://www.batteryfast.com/compaq/pp2041b.htm compaq pp2041b battery http://www.batteryfast.com/compaq/armada-m700.htm compaq armada m700 battery http://www.batteryfast.com/compaq/nw8000.htm compaq nw8000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/nc8000.htm compaq nc8000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/v1000.htm compaq v1000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/nc6000.htm compaq nc6000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/nx5000.htm compaq nx5000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/n600.htm compaq n600 battery http://www.batteryfast.com/compaq/n600c.htm compaq n600c battery http://www.batteryfast.com/compaq/n610c.htm compaq n610c battery http://www.batteryfast.com/compaq/n610v.htm compaq n610v battery http://www.batteryfast.com/compaq/n620c.htm compaq n620c battery http://www.batteryfast.com/compaq/presario-2100.htm compaq presario 2100 battery http://www.batteryfast.com/compaq/ze4000.htm compaq ze4000 battery http://www.batteryfast.com/compaq/f4809a.htm compaq f4809a battery http://www.batteryfast.com/compaq/f4812a.htm compaq f4812a battery http://www.batteryfast.com/compaq/310924-b25.htm compaq 310924-b25 battery http://www.batteryfast.com/compaq/pp2162s.htm compaq pp2162s battery http://www.batteryfast.com/compaq/pp2160.htm compaq pp2160 battery http://www.batteryfast.com/dell/d400.htm dell d400 battery http://www.batteryfast.com/dell/latitude-x200.htm dell latitude x200 battery http://www.batteryfast.com/dell/8u443.htm dell 8u443 battery http://www.batteryfast.com/dell/312-0058.htm dell 312-0058 battery

  2. Unknown pisze:

    http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/ibm/ibm-16V-3.5A-56w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/ibm/ibm-20V-3.25A-65w-7.9mm-5.5mm-DC-with-pin-inside.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/ibm/ibm-20V-4.5A-90w-7.9mm-5.5mm-grey-DC-with-pin-inside.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-3.42A-65w-5.5mm-2.5mm-white.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-3.16A-60w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-3.95A-75w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-4.74A-90w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-6.3A-120w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-6.3A-120w-4pin-round.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-20V-6A-120w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-4.74A-90w-5.5mm-1.7mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-19V-6.32A-120w-4-pin.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/liteon/liteon-20V-6A-120w-4-pin.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/samsung/samsung-19V-3.16A-60w-5.5mm-3.4mm-pin-inside.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/samsung/samsung-19V-4.74A-90w-5.5mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/sony/sony-19.5V-4.7A-90w-6.5mm-4.4mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/sony/sony-16V-4A-65w-6.5mm-4.4mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/sony/sony-19.5V-3A-58w-6.5mm-4.4mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/sony/sony-19.5V-4.1A-80w-6.5mm-4.4mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-15V-3A-45w-6.3mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-15V-4A-60w-6.3mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-15V-5A-75w-6.3mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-15V-6A-90w-6.3mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-15V-8A-120w-special-4-hole.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-19V-3.42A-65w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-19V-3.16A-60w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-19V-4.74A-90w-5.5mm-2.5mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/toshiba/toshiba-19V-6.3A-120w-6.3mm-3.0mm.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/universal/universal-12-20V-90W-universal.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/universal/universal-12-20V-120W-universal.php http://www.batteryfast.co.uk/laptop-ac-adapter/universal/universal-12-20V-70W-universal.php

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s