Niebieski żubr …. danymi osobowymi

Posted: 13 lipca 2008 in Computers and Internet

PEKOA SA jakiś czas temu zrobiło akcje Zainwestuj w przyszłość. Osoby wysyłały swoje CV, a teraz za pomocą wyszukiwarki googe można zmusić być niebieski żubr, który jest logiem banku PEKOA SA uraczył każdego chętnego prawie tysiącem CV! Czyli dane wielu osób wypłynęły z jednego, z największych banków w Polsce.

Pekao_SA_bank_zubr_wyciek_danych_cv_robert_stuczynski_noise_blog

Oczywiście bank na stronie projektu Zainwestuj w przyszłość przeprasza swoich klientów:

“Niniejsza strona została zablokowana.

Bank Pekao SA wyraża ubolewanie z powodu wydostania się do Internetu części danych zarejestrowanych w niniejszym serwisie. Zapewniamy, że Bank podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zminimalizować dostępność i ewentualność wykorzystania tych informacji przez osoby nieuprawnione.”

Ciekawy jestem co mają zamiar zrobić szczególnie jeśli chodzi o "ewentualność wykorzystania tych informacji przez osoby nieuprawnione.” . Pewnie tak dużo ile zrobili by dane były bezpieczne 😉

Nie mam zamiaru podawać tu zapytania, które powoduje wyświetlanie stosu CV, a jedynie dowodu (poniżej) że coś takiego działa. Zapytania nie podam bo Ci niewinni ludzie, którzy wysyłali swoje CV do tego "banku" nie są niczemu winni. Chętniej umieściłbym zdjęcia tych cudownych webmasterów, którzy tak bezmyślnie przygotowali strony. Może teraz bank zastanowi się dlaczego tak się stało.

Pekao_SA_bank_zubr_wyciek_danych_cv_robert_stuczynski_noise_blog_1

Kilka dni temu Nuicredit zastanawiał się nad zmianą nazwy oraz loga PEKAO. Wydaje się że teraz już nie ma żadnych wątpliwości czy powinien to zrobić. Pozostaje pytanie co zrobią osoby, których CV można bez problemu pobrać z sieci.

Coraz częściej spotykamy się z wypływem danych wraz z dokładnymi przepisami jak je wydobyć. Poprzednio udostępniono informacje jak wyciągnąć dane z serwisu naszaklasa.pl. I co zrobili naszejklasie? NIC. Standard… z byle co można zostać ukaranym, a za takie wtopy NIC.

Całe szczęście ja nie inwestowałem w przyszłość z tym bankiem. Teraz będę trzymał się od niego jeszcze dalej czego i Wam życzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s