DVD na 2 dni?

Posted: 24 listopada 2008 in Computers and Internet

Kilka dni temu marnując czas na strefie Duty Free, bo ile można robić zakupy, usłyszałem wypowiedziane w zadumie słowo “Interesting”. Obróciłem się aby zobaczyć co jest takiego interesującego. Osoba wpatrywała się w ładnie poukładane filmy DVD. Hmmmm co może być w tym tak interesującego, może jakiś nowy film się ukazał? A może osoba zobaczyła jakieś swoje prywatne nagranie wideo z gatunku XXX :D.

Po jej odjęciu postanowiłem to sprawdzić. I faktycznie okazało się to dość interesujące. Napis nad płytami informował o tym że można wypożyczyć te płyty i nigdy nie oddawać! Jak to? Otóż kupując płytę za chyba kilkanaście dolarów otrzymuje się normalny film DVD. Aby go obejrzeć trzeba odkleić folię z dolnej warstwy płyty DVD. Po odklejeniu mamy 2 dni na jego obejrzenie.

Podobnie działa wypożyczanie filmów HD na Xbox 360. Też mamy 2 dni na ich oglądanie. Tyle że konieczne jest pobranie kilku GB na dysk twardy – ale nie trzeba wychodzić z domu. Pobranie danych przy łączu jakie posiadam, wy pewnie też, trwa kilka h.

Reklamy
Komentarze
  1. Grzegorz pisze:

    Interesting…. 😉
    A tak swoją drogą – dlaczego w Polsce nie ma wypożyczalni internetowych z plikami do do oglądania offline. Technologia na to pozwala bez problemu i byłbym pierwszym wiernym klientem. W pracy ściągnąć film i kupić licencję, w domu oglądać zgodnie z tym, co w licencji jest zapisane. Nie jest to mniej bezpieczne niż streaming, a o ile wygodniejsze!
    Budowałem systemy "wypożyczalni" przez Internet i publikacja treści offline wymaga od operatora zaznaczenia jednego checkboxa. Tylko nikt nie chce go kliknąć…

  2. Robert pisze:

    Hmmmm rozumie że konieczne w Twoich założeniach jest to że pobierasz w pracy? Myślę że wyjściem z sytuacji jest zabranie Xbox360 do pracy i ściągniecie na niego filmu. Opłata KK to też nie jest problem.Jakość bomba bo w HD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s