Jak duże zapotrzebowanie na nowy system kliencki – Windows 7?

Posted: 10 stycznia 2009 in Computers and Internet
Udostępniono publicznie Windows 7 Beta. No może prawie udostępniono bo strona pobierania systemu przeżywa oblężenie. W tym momencie można na niej zobaczyć komunikat:
 
"Thanks for your interest in the Windows 7 Beta. The volume has been phenomenal — we’re in the process of adding more servers to handle the demand. We’re sorry for the delay and we’ll re-post the Beta as soon as we can ensure a quality download experience."
 
Niech mi ktoś teraz powie że ludzie nie potrzebują nowych systemów klienckich. Część osób powie że to wina Visty bo jest kiepska. Pewnie coś w tym jest bo system nie jest idealny, zresztą nigdy żaden system nie będzie, ale ja używam jej od początku i w moim przypadku to raczej wina do instalowanego do niej softu. Sam po instalacji działa świetnie – może lepiej niż XP. Ale nie o tym miało być…
 
Trochę w tym winy samego Microsoftu bo jeśli udostępniono W7 to strona powinna być dostępna. Błąd może leżeć w tym że prawie w tym samym czasie udostępniono go na Connect, MSDN, Techent, publicznie. Wszyscy rzucili się i pobierają, a jakie są skutki widać powyżej. Wystarczyło co tydzień udostępniać w innym kanale. Wtedy beta testesterzy byli by zadowoleni bo dostają pierwsi, subskrybenci że opłacają MSDN/Technet i coś z tego mają, a tak cóż … jak zwykle lipa.
 
Reklamy
Komentarze
 1. . pisze:

  ‚prawie w tym samym czasie udostępniono go na Connect, MSDN, Techent, publicznie’ – i tu jest pies pogrzebany.Można by się zastanawiać, czy serwery zostały dobrane odpowiednio do zadania, no ale zdecydowanie obstawiam pierwszą wersję.

 2. Robert pisze:

  Pewnie nie zostaly choc trudno dodac n serwerow tylko na taka akcje wiec latwiej podzielic pobierajacych na grupy i tak dawac dostep. Obyłoby się bez nerwów itd. No coż jak zwykle wszsytko "na pałe", wszyscy albo nikt. Całkowicie niepotrzebnie.

 3. Grzegorz pisze:

  Sprawdziłem dzisiaj z przyzwoitego łącza. Idzie powyżej 1000KB/s i w godzinkę można mieć każde ISO u siebie.Ciężko orzec czy spadł ruch czy dostawili nowe serwery, ale na pewno powodów do narzekania nie ma.

 4. Robert pisze:

  Tak bez podania statystyk mozemy jedynie gdybac. Fajnie by bylo je zobaczyc aby dowiedziec sie co bylo przyczyna. Obawiam sie jednak ze obejdzimy sie smakiem ;(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s