VoIP (SIP) Client Windows Mobile 5/6

Posted: 25 czerwca 2009 in Computers and Internet
Klient VoIP, wykorzystujący SIP, niestety nie został wbudowany Windows Mobile. Nie ma go WM5, WM6.1, a nawet w WM6.5. Nie wiem dlaczego tak Microsoft zaniedbał WM w temacie VoIP.
 
Całe szczęście od pewnego czasu są obejścia tego niedociągnięcia. Do niedawna nie było porządnego programu. Zawsze albo czegoś brakowało, albo coś nie działało. Na przykład można było prowadzić rozmowę tylko przez głośnik lub nie do końca było wiadomo czy rozmowa idzie przez normalne telefoniczne połączenie czy może SIP.
 
Od kilku dni testuj pierwszy prawidłowo działający i prawie pozbawiony wad poprzedników program. Jedyną wadą jest to że nie można ręcznie wybierać czy połączenie ma się odbyć przed 3G/Wifi. Ma to zostać poprawione w kolejnej wersji.
 
Aplikacja jest dostępna całkowicie za darmo dla WM5/6 i dostępna do pobrania z forum XDA. Odsyłam Was do wątku bo program jest regularnie aktualizowany.
 
Korzystanie z VoIP pozwala zaoszczędzić – gdyż za około 30 zł potrafię dzwonić przez około 5-6 miesięcy. I do tego po/z całym świecie – do 5 godzin tygodniowo 😀
 
Do testów wykorzystałem VoIP Discount, ale działa to prawdopodobnie z każdym SIP. Oczywiście takie zabawki jak Skype nie zadziałają.
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s