Jak używać legalnie Windows 7 przez 120 dni bez aktywacji – opis krok po kroku

Posted: 27 sierpnia 2009 in Computers and Internet

Poniżej opiszę sposób znany z poprzednich systemów na legalne opóźnianie aktywacji do prawie pół roku. Powoduje to tyle że można legalnie używać Windows 7 4 miesiące. Podobnie jest w Windows Vista oraz Windows Server 2008 / Windows Server 2008 R2.

Zainstalowany Windows 7 pozwala używać systemu przez 30 dni. W tym czasie mamy czas na aktywację. Windows uparcie będzie przypominał o aktywacji pomiędzy 4-27 raz dziennie, a 28-29 co cztery godziny. Ostatniego dnia co godzinę. W tym czasie mamy czas by zresetować ten okres przez wykonanie polecenie slmgr –rearm. Można to wykonać 3 razy.

Poniżej opiszę krok po kroku jak tego dokonać. Proszę pamiętać o tym że to legalny sposób – nie narusza licencji (EULA):

1. Najprostszym sposobem by sprawdzić stan aktywacji jest skorzystanie z Panel sterowaniaSystem i zabezpieczeniaSystem, gdzie w sekcji Aktywacja systemu Windows znajdziemy tą informacje. Można także sprawdzić to poleceniem slmgr.vbs /dli.

2. Kolejny krok polega na uruchomieniu linii poleceń czyli cmd.exe. Po kliknięciu przycisku start należy wpisać cmd. Z listy programów należy wybrać prawym przyciskiem myszy cmd.exe, oraz Uruchom jako administrator.

cmd 1 Robert Stuczynski Noise blog

3. Monit UAC należy potwierdzić poprzez klikniecie tak.

4. W linii komend należy wykonać polecenie slmgr /rearm.

slmgr 1 Robert Stuczynski Noise blog

5. Komunikat potwierdzający pomyślne wykonanie polecenia należy potwierdzić oraz uruchomić ponownie system.

slmgr 2 Robert Stuczynski Noise blog

Od tego momentu mamy trochę więcej czasu na testy nowego systemu :).

W poprzednich wersjach zamiast znaku / byl .

How to legal extend the Windows 7 evaluation period to 120 days – step by step

Reklamy
Komentarze
 1. Rafał pisze:

  "Poniżej opiszę sposób znany z poprzednich systemów na legalne opóźnianie aktywacji do prawie pół roku." W jakim sensie? Pożyczam od kolegi oryginał DVD instaluję u siebie przedłużam?

 2. Robert pisze:

  Nie bardzo pytam o co pytasz. Ja nie napisalem jak pozyskac binaria 🙂 Czy to bedzie kupiony W7, czy pobrany z sieci, czy pozyczony trial od kolegi – to juz problem osoby ktora instaluje system.Tak jak zacytowales to sposob na opoznienie aktywacji do 120 dni. Standardowo jest 30.Jesli pytasz o cos innego to chetnie odpowiem tylko sprecyzuj pytanie.

 3. . pisze:

  Ja zrozumiałem to tak: instalujesz system (który wymaga aktywacji) ale nie masz klucza do niego. I wtedy powyższe ma zastosowanie.

 4. Robert pisze:

  Tak Pawel masz racje jest to jedno z rozwiazan.2 to i chyba czesciej stosowane jest takie ze pobierasz trial no i co mozesz go stosowac 30 dni 😦 tylko. Stosujac to co opisalem ten czas wyniesie 120 dni.Any questions?

 5. Rafał pisze:

  zapomniałem o wersji trail. Dzięki Robert.

 6. Robert pisze:

  No problem milego uzwania chocby długoterminowego ale jak fajnego triala.

 7. Marcin pisze:

  Tyle tylko ze trial "Siodemki" praktycznie nie istnieje dla użytkownika końcowego – nie pisze w tym momencie o użytkownikach mających dostęp do technetu czy MSDN. Na stronie Windows 7 w dziale download jest info o braku trial’u Windows7 RC nie ma nic o "nie RC", widziałem jedynie trial Windows 7 Enterprise dostepny publicznie na stronach technet: http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx, jednak wymaga on aktywacji po 90 dniach a nie 30 i powyzszy sposob przedluzenia aktywacji na niego nie skutkuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s