UltraMon absolutny numer 1 w pracy na wielu monitorach

Posted: 20 stycznia 2010 in Computers and Internet

Od tygodnia zmagam się ze zoptymalizowaniem pracy na 2 monitorach. Sam system potrafi sobei z nimi poradzić ale widać że zbyt dużej dbałości nie przywiązano w trakcie pisania nawet Windows 7 i sporo jest do nadrobienia.

Z pomocą przychodzą programy firm trzecich oraz skrypty ale tak naprawdę na rynku jest wyłącznie jedna aplikacja, która od A do Z zapewnia to czego nie znajdziecie w systemie. Ta aplikacja to UltraMon. Niestety płatna ale warta każdego wydanego centa – 39,95$.

Poniżej opisze najciekawsze opcje programu.

window_buttons_maximize

Do paska programu dodawane są dwie dodatkowe ikony. Move windows przełącza program na kolejny ekran.

Po kliknięciu Maximize to desktop aplikacja rozszerza się na 2 ekrany, a moim przypadku otrzymałem ekran o rozdzielczości prawie 2500 pixeli! Ważne jest to że program może łączyć ekrany o różnej rozdzielczość – w moim przypadku nawet ekran poziomy z pionowym! Tak teraz wygląda mój pulpit:

UltraMon Robert Stuczynski Noise blog 1

Program dodaje także 2 pasek task bar. Pokazuje on wyłącznie programy, które znajdują sie na danym pulpicie co jest ogromnym ułatwienie. I tu widać chyba jedyny minus – jest to task bar znany z poprzednich wersji Windows.

Znajdziecie w nim także to czego bardzo brakuje w systemie. Chodzi o tworzenie skrótu do programu z informacją na którym monitorze ma się uruchomić oraz 4 kolejne ekrany gdzie można podać więcej danych.

UltraMon Robert Stuczynski Noise blog 2

Posiada on także możliwość zapisywania ustawień skrótów dla ekranu co może być bardzo przydatne po restarcie systemu.

Standardowo w systemie można ustawić to samo tło na wszystkich ekranach. Oczywiście za pomocą programu poradzicie sobie z tym problemem.

wallpaper_desert

Oczywiście te samo dotyczy wygaszacza ekranu.

screensaver_main

Do najczęściej używanych opcji można przypisać skróty klawiszowe. Program umożliwia także budowanie skryptów. Na stronie producenta znajdziecie ich całkiem spory zbór.

Podsumowując UltraMon to program, który musisz mieć jeśli pracujesz z więcej niż 1 monitorem. Wspaniałe uzupełnienie systemu operacyjnego.

Pobierz i sprawdź trial http://www.realtimesoft.com/ultramon/

English version: UltraMon – absolute number 1 in the work on multiple monitors in Windows

Reklamy
Komentarze
  1. Piotr pisze:

    Ja używam MM Taskbar Free 2.1 (http://www.mediachance.com/free/multimon.htm).Drugi pasek + przelaczanie aplikacji miedzy monitorami.

  2. Robert pisze:

    UM jest kompelksowym dodatkiem do systemu – wlasciwie jest tam wszystko o czym zapomniano 🙂 Ale dzieki za info o MM – jako bepłatna alternatywa może sie przydac. Jak sie sprawuje? Bo jesli chodzi o samo przelaczanie to mozna jak juz pisalem rozwiazac skryptem.

  3. Piotr pisze:

    Sprawuje się całkiem dobrze. Używam go głownie dlatego, iż to co jest na drugim monitorze to jest na drugim pasku, a nie na tym podstawowym. Właściwie niczego więcej nie potrzebuję 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s