Bez większego rozgłosu w końcu udostępniono WM 6.5 SDK (6.5.3)

Posted: 24 stycznia 2010 in Computers and Internet

Biorąc pod uwagę że Microsoft jest trochę z tyłu jeśli chodzi o pewne funkcjonalności systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych dziwne jest że nie chwalą się głośno że wydano Windows Mobile 6.5 SDK. Co ciekawe jest to coś więcej niż 6.5, a serwisy internetowe mówią nawet o 6.5.3. Pewnie dlatego że Microsoft niedawno wydał RTM 6.5.3.

WM6.5.3 Robert Stuczynski Noise blog 2

To ważna informacja bo developerzy byli trochę zdziwieni gdyż aby rozpocząć pisanie aplikacji WM 6 SDK, a nie 6.5 DTK – co niestety niektórzy robili. Trudno się dziwić gdyż można pogubić się w tych skrótach.

Jakiś czas temu wydany DTK zawierał tylko 6.5. WM 6.5.x wygląda zdecydowanie lepiej i jest wygodniejszy. W końcu przycisk X jest na dole i jest duży.

WM6.5.3 Robert Stuczynski Noise blog

Generalnie z tymi nowymi numeracjami jest spore zamieszanie i przynajmniej ja nie nadążam co jest już oficjalne w Microsoft, a co tylko na XDA ;).

Tak czy owak czekam co przyjdzie z WM7 – mam nadzieje że to nie będzie kolejna wizualna nakładka na WM5. Coraz więcej znajomych przechodzi na iPhone oraz Android. Ja nadal żyje nadzieją bo dla WM potrafię przynajmniej coś prostego napisać: myAction. Liczę też że aplikacje pisane dla Microsoft FrameWork będą kiedyś uruchamiały się dużo szybciej – teraz to koszmar.

Link do pobrania nowego SDK: Windows Mobile 6.5 SDK
Wersja angielska: Quietly released WM 6.5 SDK

Komentarze
  1. Michal pisze:

    "Microsoft jest trochę z tyłu jeśli chodzi o pewne funkcjonalności systemu operacyjnego". Trochę? Pewne? To może dlatego przez te troche brakujących pewnych funkcjonalności ich udział rynkowy skurczył się w USA do 7.9% z 11%.

  2. Robert pisze:

    no troche Michal. Bo sa tez plusy. Np. wiele korporacji udostepnia dostep do emaili pracownikowi. Ale czemu zawsze na liscie jest WM i BlackBerry. A inne naprawde zaczynaja sie pojawiac lub sa zabronione. Nie chwale WM ale tez ma swoje plusy. Ale jesli mialbym telefon tylko do dzwoniena i kilku bajerow multimedialy to wybralbym zdecydownie iPhone lub cos z Androidem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s