Światełko w tunelu dla usługi Xbox live – może “już” w tym roku?

Posted: 30 stycznia 2010 in Computers and Internet

Po wielu latach próśb graczy usłyszeliśmy że może coś ruszy się w temacie usługi Xbox live dla Polaków.

Jacek Murawski powiedział dokładnie:

"My te negocjacje prowadzimy, tak jak mówię jestem już teraz prawie pewien, że to w krótkim czasie się stanie. Jest to częścią naszej strategii wprowadzania produktów na całym świecie. Zresztą pomaga to też w tym, żeby te produkty coraz lepsze, ponieważ każda kolejna wprowadzana wersja jest poprawiana. Xbox Live będzie w Polsce i trzymajmy się tego. Przepraszam, że musieliśmy czekać – sam też czekam i myślę, że na tym musimy teraz tę sprawę zamknąć.”

Przypomnę że w 2009 Balmer na konferencji w Warszawie, na której udało mi się być, obiecywał że zajmie się tym. Niestety nic z tego nie wynikło.

Ale teraz zrobił się trochę syf z okazji akcji Microsoftu na temat piractwa i nie przerabiania konsol Xbox 360. Nie żebym popierał piractwo ale Microsoft prowadzi nieuczciwą politykę bo sprzedaje produkt i gry (nawet w języku Polskim) na których pudełku nie informuje o tym że za jego pomocą Polacy nie mogą legalnie grać w Internecie. W takiej sytuacji korporacja też nie zachowuje się uczciwie – a to ona powinna dać najpierw przykład.

Usługa powinna być dostępna już od dawna i wie o tym każdy kto posiada Xbox 360. Aby skorzystać z korzystania z sieci Polak na tą chwilę musi pooszukiwać. Polega to na tym że w czasie zakładania konta musimy skłamać że nie jesteśmy Polakami podając adres np. restauracji w USA.

No cóż pożyjemy i mam nadzieje że coś z tej akcji wyniknie pozytywnego dla graczy Xbox w Polsce, do których ja także się zaliczam.

Reklamy
Komentarze
  1. Michał pisze:

    Popieram. Kupił bym XBoxa ale skoro nie ma polskiego XBox Live to nie ma o czym gadać. A powie mi ktoś od ilu lat można mieć tam konto? Bo ja w marcu 15 kończę ;D

  2. Wojciech pisze:

    Również kupiłbym xboxa gdyby usługa była dostępna w Polsce. Miejmy nadzieję, że niedługo się to stanie.

  3. Robert pisze:

    Michal nigdy nie slyszlaem o limitach wiekowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s