Hotmail (Wave 4) prawie jak Exchange

Posted: 20 Maj 2010 in Computers and Internet

Jako że moja główna poczta hostowana jest za pomocą Microsoft Exchange 2010 to z chęcią spojrzałem na to co przychodzi z nowym Live Wave 4. A szczególnie na Hotmail.

Jest to produkt darmowy i kierowany do tego samego grona osób. Szczególnie mam na myśli osoby prywatne zainteresowany porządną darmową pocztą. Myślę że powoli może stać sie niezłym konkurentem dla gMaila, który na pewno teraz jest liderem w tej kategorii. Żeby nie było niedomówień – świadomie pomijam temat związany z obsługą firmowej poczty.

W temacie pisałem o Exchange. Dlaczego? Otóż w/g mnie od strony użytkownika coraz więcej opcji Hotmail przypomina płatnego brata jakim jest Microsoft Exchange 2010. Jak zobaczyłem interfejs webowy to w pierwszym momencie myślałem że to właśnie jest OWA:

Wawe 4 Hotmail 1

Dostrzec można nawet integracje z Live Messenger co jest bardzo fajne jeśli chodzi o interfejs webowy.

W końcu wspiera on synchronizacje z telefonem za pomocą Exchange ActiveSync (push email)! To bardzo oczekiwana funkcjonalność znana z Exchange i chyba jeden z głównych powodów dla czego używam Windows Mobile. Zaraz ktoś powie że Symbian to też ma – hmmm używałem i nie chciałbym do tego wracać 😉 Oczywiście dotyczy to emaila, kalendarza i kontaktów. Choć nadal Windows Mobile obsługuje wyłącznie jedno takie konto. Może Windows Phone 7 przyniesie zmiany w tym temacie. Ale nadal WP7 to nie produkt, który porywa moje serce – wolałbym nadal porządnie zrobionego WM6.5, choć czas pokaże co to będzie.

Jest trochę bajerów typu Photos and Documents. Praca z nimi od strony web staje się coraz bardziej przyjemna:

wawe hotmail 2

Szczególnie interesująca jest opcja integracji z Web App oraz SkyDrive.

wawe hotmal

Co do walki gMail oraz inne darmowe systemy poczty to tu najwięcej skorzysta jak zwykle końcowy użytkownik. Bo Hotmail może użyć SkyDrive i wysłać aż do 10GB załączników. Załącznik może ważyć już aż 50MB. Trochę to wygląda na chwyt marketingowy, który został podłapany przez inne blogi ale też ciężko się z tym nie zgodzić. LiveMail jest też reklamowany jako nielimitowane konto pocztowe.

Podsumowując powiem tylko jest naprawdę nieźle i jeśli ktoś nie używał HotMail to warto na niego przynajmniej spojrzeć. A Google musi na pewno nacisnąć pedał gazu jeśli chodzi o gMaila.

Teraz może przyjdzie czas na rozwój Live Mesh bo produkt jest na ta chwilę tylko ciekawy. Ma wiele błędów i nie jest za mocno rozwijany. Dziwne bo Microsoft wydał coś co dało mu miejsce lidera i zaraz po tym zaprzestał rozwoju 😦

Reklamy
Komentarze
  1. Mariusz pisze:

    Nie mogę praktycznie nic powiedzieć, ale… Microsoft nie zaprzestał rozwoju Live Mesh 🙂 I więcej nie mogę.

  2. Robert pisze:

    No coz brzmi tajemniczo ale fajnie. Ciesze sie bo Mesh byl krokiem milowym w takich aplikacjach. Ale przypuszczam ze przy WP7 bedzie cos nowego o czym nie mozezesz powiedziec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s