Policja ściga za bezpłatnego Adobe Reader – 5 lat pozbawianie wolności za posiadanie

Posted: 14 lipca 2010 in Computers and Internet

Na stronie opolskiej policji znalazłem dziś ciekawe informacje. Dotarłem do nich po lekturze artykułu pod szumnym tytułem Więzienie za nielegalny soft w Polsce. Tytuł przyciąga ale treść już nie. Co ciekawe autor nawet nie pofatygował się poinformować że to copy/past że strony policji – ale to nie aż tak ważne. Nie wiem kto ale ktoś jest totalnym …. . Dlaczego? Bo napisano na stronie policji:

Następnego dnia policjanci z KWP w Opolu wraz z funkcjonariuszami z Namysłowa udali się do kolejnych dwóch firm, tym razem w Namysłowie. W jednej z tamtejszych agencji reklamowych ujawnili nielegalne oprogramowanie warte 30 tys. złotych, w tym m.in. programy Adobe Reader oraz Corel.
……
Za posiadanie nielegalnego oprogramowania kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Co za brednia. Przecież Adobe Reader jest za darmo. Co więcej nie ma takiego programu jak Corel (to tylko nazwa firmy) – równie dobrze autor mógł napisać że program nazywa sie Microsoft. No chyba że policja z Opola ściga już za bezpłatne oprogramowanie.

Jeśli nasza policja zna się tak na nielegalnym oprogramowaniu i straszy nas bezpodstawnie karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat za posiadanie bezpłatnego oprogramowania to coś w tym kraju jest nie tak.

Informalcja na stronach Komendy Wojewódzkiej Poliscji w Opolu http://www.opolska.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2613:nielegalne-oprogramowania&catid=35:wydarzenia&Itemid=291

Całość, choć nie warto, możecie przeczytać tutaj http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wiezienie-za-nielegalny-soft-w-Polsce-2177168.html

Reklamy
Komentarze
  1. Zygmunt pisze:

    Już się poprawili 🙂 (prawie) Najlepsze jest to, że taki chip (bądź co bądź portal informatyczny) bezmyślnie powtórzył taką infofrmację.Już poprawili na Adobe Photoshop. Co do Corela… chociaż dokładnie takiego produktu nie ma, to potocznie w środowisku używa się takiego określenia na Corel Draw. Tu więc szat bym nie darł. Już prędzej przy "(pirackiego Corela i Borlanda") Borlandzie 🙂

  2. Robert pisze:

    wiesz to policja a nie podrzedny brukowiec. Musza uwazac co pisza. Szczegolnie ze to spoleczenstwo placi za ich "prace".Dobrze ze poprawili, a raczej skasowali ta czesc.

  3. Robert pisze:

    …. nie wiem czy wiesz ale to 2 tygodnie tam wisalo. Widac magia Wykop.pl podzialala.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s