Co nowego w Windows Live Essentials 2011

Posted: 30 września 2010 in Computers and Internet

30 września 2010 ogłoszono dostępność nowej, oczywiście bezpłatnej wersji Windows Live Essentials 2011. Zgodnie z notatką prasową w stosunku do wersji beta opublikowanej 24 czerwca 2010 roku dokonano następujących usprawnień:

* Szybkie i łatwe wyszukiwanie zdjęć – Teraz znalezienie potrzebnego zdjęcia będzie jeszcze prostsze dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania i ich organizowania. Przysuwając myszką nad przyciskiem Znajdź Galerię, użytkownicy będą mogli zobaczyć jej podgląd.
* Integracja z mapami Bing – Galeria Fotografii została zintegrowana z mapami Bing, dzięki czemu możemy oznaczyć gdzie zrobiliśmy nasze zdjęcie.
* Integracja z Flickr – Użytkownicy popularnego portalu do dzielenia się zdjęciami mogą teraz umieszczać wprost z programu Movie Maker swoje filmy wideo wprost na portal Flickr.
* Jeszcze szybszy Messenger – Skrócono czas logowania się do aplikacji oraz odświeżania listy kontaktów i powiadomień z serwisów społecznościowych, a także szybkość animacji.
* Integracja chatu Facebook z Messenger – Jeśli nasi znajomi korzystają z chatu na Facebooku, a my z komunikatora Messenger, to teraz możemy rozmawiać bez przeszkód. Komunikator pozwala tez zapisywać te rozmowy w historii. Z tej funkcji polscy internauci będą mogli korzystać już za kilka tygodni.
* Jeszcze lepsze rozmowy wideo – W trakcie ich trwania zużywa się o 30 procent mniej zasobów procesora i w większym stopniu wykorzystywany jest chip karty graficznej
* Ulepszone rozpoznawanie twarzy – Rozpoznawanie twarzy w Galerii Fotografii zostało dopracowane, dzięki czemu aplikacja jeszcze dokładniej i szybciej potrafi oznaczyć naszych najbliższych na zdjęciach.
* Możliwość przysyłania filmów większej rozdzielczości – Można już przesyłać filmy o rozdzielczości 480×640 (wcześniej 320×480) do wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 25 GB.
* Większy bitrate – Movie Maker obsługuje teraz pliki o lepszej jakości dźwięku/obrazu.
* Lepsza integracja z Office – Edytor Writer lepiej zachowuje format tekstu, gdy przekopuje się i wklei go z Worda czy innych programów pakietu Microsoft Office. Poprawiono także sprawdzanie pisowni.
* Lepsza obsługa Gmail – Klient Live Mail automatycznie wykrywa spam w zintegrowanych skrzynkach Gmail.
* Bezpieczeństwo rodzinne – Family Safety analizuje zawartość stron o 35 procent szybciej niż wersja beta.

Pobierz Windows Live Essentials 2011

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s