Dostępny dla wszystkich Windows 7 / Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 Release Candidate

Posted: 28 października 2010 in Computers and Internet

Bez dużego rozgłosu Microsoft udostępnił dla wszystkich Windows 7 / Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 Release Candidate. Pamiętajcie to nadal wersja testowa i należy powstrzymać się przed instalowaniem jej w środowisku produkcyjnym.

Korporacja z Redmond specjalnie nie chwali się co tam poprawiono ale jak każdy Service Pack wnosi do systemu wszystkie poprzednie aktualizacje i to jest najlepszy powód by ja zainstalować i przetestować.

Nie wiem jak RC ale beta nie wniosła niczego bardzo pozytywnego do mojego systemu. Przyniosła niestety jednego dość dużego buga, z którym nie może sobie poradzić grupa supportująca SP1. Na mim Dell E6500 po przejściu w tryb uśpienia po obudzeniu systemu nie mogę się czasami zalogować – nie działa hasło ani czytnik linii papilarnych 😦 Pomaga 5 sekundowe przytrzymanie klawisza power. Odinstalowanie SP1 pomaga ale mam nadzieje ze RC to naprawi – choć szczerze w to wątpię 😦

W Windows Server 2008 R2 SP1 przynosi dwie nowe funkcje:

1. RemoteFX, który rozszerza Remote Desktop Services. Dzięki sprzętowej akceleracji grafiki 3D oraz kodekom obsługa materiałów audio/wideo, animacji i 3D w ramach sesji zdalnego pulpitu powinna działa prawie tak samo wydajnie jak na lokalnym komputerze.

2. Dynamic Memory, którego zadaniem jest inteligentne przydzielanie obszaru pamięci głównej Hyper-V. Dzięki czemu systemowi gościa można przyporządkowywać lub zredukować bez wyłączania mniej lub więcej pamięci RAM.

Należy pamiętać że jeśli na komputerze zainstalowałeś dodatek SP1 Beta to przed zainstalowaniem wersji Release Candidate należy odinstalować wersję beta.

Download: Dodatek Service Pack 1 Release Candidate dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2 (KB976932)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s