Przedświąteczną sesja polskiej grupy Windows Server 2008

Posted: 26 listopada 2007 in Komputery i Internet

Już niedługo (27.II.2008) premiera nowej wersji serwerowej – Windows Server 2008. Jako członek 😉 polskiej grupy Windows Server 2008 chciałem Wam zaproponować przedświąteczną sesję. Tematem przewodnim będzie wirtualizacja – już dziś są to mechanizmy bardzo mocno wykorzystywane i docenione przez wszystkie środowiska – zarówno małe jak i te klasy enterprise. Na sesji przedstawiona zostanie wizja Microsoft dotycząca wirtualizacji oraz podstawowe produkty ją realizujące na różnych poziomach.

Ponadto mała niespodzianka w mojej osobie – poprowadze sesji o konfiguracji TSGW i SSTP.

Mamy nadzieję, iż gorączka przedświąteczna nie powstrzyma was przed przybyciem 🙂

AGENDA:

9.00-10.30 – nowe możliwości Windows Server 2008 (noise – Robert Stuczynski). Podczas tej sesji zaprezentowane będą bardzo ciekawe funkcjonalności Windows Server 2008 nie opisywane w poprzednich sesjach – konfiguracja Terminal Server Gateway oraz SSTP – tunelowanie SSL, które było długo oczekiwanym rozwiązaniem dostępu zdalnego.

10.30-11.30 – wirtualizacja w Microsoft (nexor – Nataniel Zielinski) Sesja wprowadzająca do wirtualiacji, na której podane zostaną informacje ogólne dotyczące samej tematyki, wizja i roadmap produktów wirtualizacji w Microsoft, wraz z opisem obecnie istniejących na rynku produktów oraz zbliżającej się premiery Hyper-V.

11.45-13.45 – wirtualizacja sprzętowa i zarządzanie środowiskiem wirtualnym (peki – Krzysztof Pietrzak). Sesja na której będzie można zaznajomić się z nowym produktem Microsoft z rodziny System Center – Virtual Machine Manager. Ponad to przedstawiony zostanie w praktyce Hyper-V (codename „Viridian”) dostępny w wersji RC0 Windows Servera 2008.

13.45-14.30 – przerwa

14.30-16.00 – wirtualizacja aplikacji (kojn – Krzysztof Szyling). Wirtualizacja w warstwie aplikacyjnej, realizowana za pomocą Microsoft Softgrid – informacje ogólne i konfiguracja.

Rejestracja

Reklamy
Komentarze
 1. Mariusz pisze:

  Tylko malo wyraznie podales kiedy to bedzie 🙂
   
  Dokopalem sie ze 10 grudnia…

 2. Robert pisze:

  masz racje juz sie poprawiam – 10 XII 2007.
  Na male usprawiedliwienie taka tresc dostalem z MS PL 🙂 hyhy
  Bedziesz na spotkaniu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s